9 października 2015

Amfiteatr w Wiśle

Wisła jest niesłychanie urokliwym miastem położonym na terenie województwa śląskiego. Miejsce to idealnie nadaje się do tak upragnionego wypoczynku, na który wszyscy z utęsknieniem zawsze czekamy. Turyści bardzo cenią sobie, kiedy w jednym miejscu mogą znaleźć wszystko, czego im potrzeba, od zachwycających krajobrazów z niesłychanie czystym powietrzem, przez różnego rodzaju interesujące atrakcję, aż po niebywale otwartych i pomocnych mieszkańców. Także i baza noclegowa (https://meteor-turystyka.pl) w tym miejscu jest na jak najwyższym poziomie i stale się rozwija. Działa tu szereg obiektów w postaci hoteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych, jak również wspaniałych apartamentów czy też kwater prywatnych.

Wybierając się do Wisły nie sposób nie odwiedzić miejscowej atrakcji w postaci Amfiteatru. Znajduje się on w samym centrum miasta, tuż przy deptaku, który wiedzie wzdłuż rzeki. Obiekt jest niezwykle zadbany i równocześnie bardzo estetyczny. Co więcej w jego sąsiedztwie działa wiele gastronomicznych punktów. Jeśli chodzi o sam amfiteatr wiślański to na jego terenie systematycznie odbywają się równego rodzaju pokazy i występy, jak również w cieplejszych miesiącach działa tu plenerowe kino letnie. 

Amfiteatr nosi imię Stanisława Hadyny (kliknij tutaj), czyli założyciela Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk”, który dodatkowo przez wiele lat mieszkał w Wiśle. Co więcej jest on honorowym obywatelem tego miasta. Został tu również pochowany z należytym szacunkiem. Pomysł uhonorowania kompozytora był autorstwa samego burmistrza Andrzeja Molina. Sama uroczystość nadania budowli imienia Stanisława Hadyny została uświetniona występem Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk”. Przybywając do tego obiektu można również spotkać samego patrona w postaci brązowej figury, która przedstawia sylwetkę Profesora. Zajmuje ona bardzo widoczne miejsce w Amfiteatrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>