5 czerwca 2016

Atrakcje Polańczyka – wypoczynek nad Zalewem Solińskim

Po wybudowaniu zapory w Solinie, na rzece powstał ogromny zalew, który stał się znaczącą atrakcją turystyczną, przyciągającą tu rzesze miłośników wypoczynku nad wodą i fanów sportów wodnych. Wielbiciele aktywnego wypoczynku znajdą tu dla siebie sporo atrakcji.

Dobrze rozwinięta baza noclegowa w Polańczyku i okolicznych miejscowościach jest przygotowana na przyjęcie sporej ilości gości na raz. Kurort szczególnym powodzeniem cieszy się w upalne, letnie dni, kiedy to wiele osób przyjeżdża nad wodę w poszukiwaniu ochłody. Na jeziorze wyznaczono kilka kąpielisk, na których amatorzy wody mogą zanurzyć się, wykąpać w jeziorze, a nawet popływać. Ponieważ jednak zalew powstał na terenach, gdzie mieściło się kilka miejscowości, ruiny i drzewa znajdujące się na dnie i pozostające po zatopionym rejonie, sprawiają, że zbiornik jest dosyć niebezpieczny. Od czasu jego utworzenia utonęło tu już kilkaset osób – wskutek nieszczęśliwych wypadków, ale głównie własnej lekkomyślności. Warto więc trzymać się ustalonych kąpielisk i nie zapuszczać za daleko, ponieważ dobre umiejętności pływackie nie ochronią przed wpłynięciem na przeszkody podwodne, a bagniste brzegi uniemożliwią szybkie wyjście na ląd w razie nagłego osłabienia organizmu lub przemęczenia.

Ponieważ zalew jest zbiornikiem dużym, płytkim i wietrznym, dużą popularnością cieszą się tu sporty wodne takie jak żeglowanie, kitesurfing oraz windsurfing. Niemniej jednak, zbiornik nie jest polecany dla amatorów, ponieważ powyższe niedogodności dotyczą także sportowców korzystających ze sprzętu wodnego. Bardziej doświadczeni surferzy, którzy potrafią rozpoznać i wyminąć mielizny, spędzą tu udane wakacje.

W okolicy obowiązuje zakaz włączania silników na łodziach – zwolennicy żagli nie muszą uważać na zderzenia z rozpędzonymi motorówkami. Znajdują się tu również liczne wypożyczalnie sprzętu, a amatorzy mogą skorzystać z kursów surfingowych i żeglarskich w celu poprawy swoich umiejętności przed wypłynięciem w teren. Okoliczne ośrodki wczasowe kuszą miłośników sportów wodnych darmowymi wypożyczalniami sprzętu sportowego i plażowego. Dla tych, którzy zdecydują się tu na noclegi, Polańczyk okaże się doskonałym miejscem na uprawianie sportów wodnych i wypoczynek na plaży przy chłodnym i przyjemnym jeziorze, na którym można aktywnie wypocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>