4 października 2016

Atrakcje w Gdańsku dla najmłodszych

Jeżeli wybieramy się na urlop do Gdańska powinniśmy zadbać, oprócz znalezienia w Gdańsku noclegu () dla siebie i swojej rodziny, również o ciekawe atrakcje dla dzieci. Rozbudowana baza noclegowa pozwala na zarezerwowanie miejsca do spania blisko wielu atrakcji.

Główną i ulubioną rozrywka dla dzieci jest ZOO. Jest to jeden z trzech największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Posiada aż 125 hektarów powierzchni. Można tutaj zaobserwować żyrafy, słonie, anoa, pingwiny oraz foki. Warto także przyjść na określone godziny do stanowisk fok oraz pingwinów, aby zobaczyć karmienie. Na pewno będzie to wielka atrakcja dla najmłodszych. W okresie wakacyjnym bilet ulgowy kosztuje 15 złotych, natomiast bilet normalny 25 złotych. Dzieci, które nie skończyły 4 roku życia wchodzą za darmo. Ogród zoologiczny otwarty jest przez cały rok.

Gdy zwiedzimy już ZOO warto udać się do Parku Oliwskiego zlokalizowanego w tej samej dzielnicy. Znajduje się tam przepiękny ogród botaniczny. Obszar tego parku znacząco różni się od powierzchni ZOO, albowiem wynosi tylko 3 hektary. W parku można pooglądać takie prześliczne okazy flory jak: magnolie, skrzydłorzecha kaukaskiego, cisy, różaneczniki, mamutowca olbrzymiego, metasekwoje chińską, świerki oraz orzecha szarego. W parku płynie Potok Oliwski, który uchodzi do Zatoki Gdańskiej. Wysokość źródeł znajduje się na poziomie 140 m. n.p.m.

Kolejnym miejscem, w którym można połączyć naukę oraz zabawę jest Centrum Nauki Hewelianum. W tym miejscu znajdują się interaktywne oraz multimedialne wystawy edukacyjne. Dzieci i dorośli mogą zgłębić swoją wiedzę z zakresu fizyki, astronomii, przyrody oraz historii. Cena biletu zależy od atrakcji oraz wystawy, na którą planujemy się udać. Warto także zwiedzić nowy oddział Muzeum Morskiego w Gdańsku – Ośrodek Kultury Morskiej. Jest on zlokalizowany nad Motławą, w pobliżu Żurawia. Główną atrakcją, która na pewno zainteresuje zarówno dużych i małych, jest interaktywna sala, nosząca nazwę „Ludzie – Statki – Porty”. Mieści się tutaj ogromny basen, w którym pływają zdalnie sterowane modele statków oraz jachtów. Turyści zwiedzający ośrodek mogą próbować różnych manewrów na wodzie. Na drugiej kondygnacji zwiedzający mogą pooglądać bogatą kolekcję łodzi. Znajdują się tutaj jednostki z wielu krajów, nie tylko z Polski. Wyjątkowo ciekawe i niespotykane są eskimoskie kajaki oraz weneckie gondole. Karnet do wszystkich obiektów w Gdańsku kosztuje: 13 złotych ulgowy oraz 23 złote normalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>