19 stycznia 2017

Bałtyk latem – Rewal

Ten śmiałek, który podejmuje decyzję, aby przyjechać na wakacje do miejscowości Rewal, nigdy nie będzie tego żałował. Miasteczko nie jest olbrzymie, jednak warto wiedzieć, że przybywają tutaj głównie ludzie, którzy cenią sobie komfort wypoczynku oraz jego elitarny i kameralny charakter. Miejscowość jest niezwykle atrakcyjnie usytuowana nad basenem Morza Bałtyckiego. Stanowi ona gminę wiejską. Można tutaj doskonale zregenerować swoje siły zarówno delektując się morskim powietrzem, jak też korzystając z tego, iż miejsce jest też niezwykle zielone.

Baza noclegowa miejscowości Rewal nie należy do zbyt obszernych, tak naprawdę mieści się tutaj niewiele pensjonatów. Z tego właśnie powodu warto zatroszczyć się o nocleg () na długo przed tym, gdy nastanie tutaj sezon.

Kiedy tylko przybędziemy na miejsce, będziemy mogli udać się do latarni morskiej Niechorze, która została wybudowana w 1866 roku. Stanowi ona nie lada atrakcję dla wszystkich tych, którzy lubią podziwiać atrakcyjne widoki. Aby zachwycić się panoramą morza w tych stronach, koniecznie trzeba wejść na taras widokowy. To jest niezapomniane wrażenie, które oprócz tego, iż dostarczy nam nie lada atrakcji, będzie w naszych wspomnieniach już do końca życia. Warto przy tym wiedzieć, że ten zabytek, jak również sąsiadujący obok kościół, zostały wpisane do rejestru zabytków, przez co są objęte ochroną prawną. Tego rodzaju honor kojarzy się bezpośrednio z tym, iż takie obiekty stanowią bardzo ważne pamiątki dla naszej historii. Warto również odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Dzięki takiej wycieczce będziemy w stanie poznać pracę rybaka.

Trzeba również wiedzieć, iż ze względu na swoją zasobność turystyczną, Rewal jest niezwykle obficie zaopatrzony w różnego rodzaju punkty gastronomiczne oraz noclegowe. Można tutaj skorzystać z pobytu w hotelu, jak również wynająć sobie pokój w pensjonacie, czy też w schronisku. Dla miłośników prawdziwej natury są tu otwarte kempingi oraz pola biwakowe. Przyjemnie spędza się taki czas na pobytach z rodziną, gdzie można upiec rybę, pośpiewać czy też grillować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>