3 września 2016

Ciekawe miejsca w Płocku

Wakacje to czas, który chcemy spędzić jednocześnie przewidywalnie, aby nic nas nie zaskoczyło oraz pragniemy nietypowych rozrywek, które utrwalą się w naszej pamięci na długi czas. Jak więc znaleźć takie miejsce? Umówmy się – Płock nie jest miastem typowo kurortowym, chociaż ogólna infrastruktura turystyczna (więcej na meteor) wraz z hotelami i bazą noclegową Płocka mogłaby sugerować coś innego.

Jednak nikt chyba nigdy nie spotkał się ze zdaniem, że ktoś jedzie na urlop do Płocka. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy spędzić wolny czas i jakich rozrywek oczekujemy. Jeżeli jesteśmy entuzjastami bardziej wyrafinowanych nurtów kulturowych to możemy udać się do teatru dramatycznego. Powstał on w dwudziestym wieku i jako jedna z niewielu polskich instytucji sprawnie i efektywnie funkcjonuje do dziś, a trzeba zaznaczyć że przeżył dwie wojny. Teatr kiedyś był kościołem, który w latach siedemdziesiątych dostał spore fundusze na remont, modernizację i unowocześnienie obiektu. Są tutaj prezentowane sztuki komediowe, obyczajowe oraz dramaty. Ponadto często są organizowane pokazy młodych grup teatralnych i młodych artystów. Prócz tego typu zabaw organizuje się tutaj również mino talent show pokazujące talenty dzieci i najmłodszych entuzjastów aktorstwa. Miasto dysponuje również własną orkiestrą i rodzimą grupą teatralną.

Dla każdego kultura znaczy coś innego. Dla jednej osoby będzie to wyrafinowana sztuka w teatrze, dla innego luźny koncert ulubionego reprezentanta sceny. To właśnie Płock jest bardzo popularny na arenie polskiego rapu. To również tutaj odbyła się pamiętna bitwa freestylowa, w której udział w 2001 roku wzięli obrońcy tytułu Gib Gibon Skład. Bitwa taka polega na rymowanie niezbyt pochlebnych wersów na swojego stojącego naprzeciwko oponenta w czasie rzeczywistym, bez uprzedniego przygotowania. Takie bitwy na scenie odbywają się już od początku lat dziewięćdziesiątych. Zyskało to bardzo dużą popularność i rozreklamowało ten gatunek muzyczny na cały kraj, a to sprawiło, że w dużych ilościach zaczęły sprzedawać się płyty reprezentantów tej muzyki, a w samym mieście często organizowane są koncerty tego typu. Nie ma się co dziwić – jest tu bardzo dużo młodzieży, do której właśnie przemawia taki rodzaj przekazu muzycznego i tekstów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>