18 sierpnia 2016

Daj się zaskoczyć w Białymstoku

Województwo podlaskie to prawdziwy skarb, który warto odnaleźć już w najbliższe wakacje. Białystok jest niewątpliwie interesującym miastem. Znajdziemy tutaj wiele cennych zabytków oraz poznamy różne style architektoniczne budynków. Miasto zaskoczy nas różnorodnością. Na każdym kroku możemy cofnąć się do odległej rzeczywistości. Białystok jest miastem miłym dla oka. Wczasy w tym mieście z pewnością będą fascynującą przygodą. Miasto jest położone w północno-wschodniej części Polski, na Nizinie Północnopodlaskiej. Turystyka w Białymstoku rozwija się prężnie. Nic dziwnego, gdyż region jest naprawdę uroczy.

Białystok zapewni nam morze atrakcji. Niewątpliwie ważnym aspektem jest także baza noclegowa. Wczasy nie mogą być zrealizowane bez odpowiedniego miejsca. Jakie noclegi Białystok może nam zaoferować? Na stronie Meteor znajdziemy ciekawe oferty hoteli, pensjonatów oraz pokoi gościnnych. W Białymstoku mieszczą się także ekskluzywne apartamenty i wille, które zadbają o nasze zadowolenie przez cały pobyt. Gospodarstwa agroturystyczne również zapewnią wiele możliwości.

Z pewnością spędzimy tutaj miło czas w otoczeniu natury. Cerkiew św. Marii Magdaleny to jeden z licznych zabytków, który warto zobaczyć. Ciekawy budynek jest położony na terenie Parku Centralnego w Białymstoku. W okolicy mieści się Opera oraz Filharmonia Podlaska. Uważa się, że cerkiew jest jednym z najstarszych zabytków sakralnych w Białymstoku. Budynek powstał z inicjatywy Jana Klemensa Branickiego w 1758 roku. Stanowił on wtedy przydrożną, katolicką kapliczkę pod wezwaniem właśnie Marii Magdaleny. Kilkadziesiąt lat później, świątynia w kształcie rotundy została przejęta przez cerkiew prawosławną. Budynek wygląda fascynująco, gdyż jest on położony na wzgórzu. Aby dostać się do niego, konieczne jest pokonanie licznych schodków wśród parkowych drzew. Koniecznie odwiedźmy to urocze miejsce.

Zwiedzanie licznych zabytków Białegostoku z pewnością zajmie nam sporo czasu. Pamiętajmy jednak, że miasto jest także ważnym ośrodkiem kulturalnym. Czeka na nas wiele ciekawych wydarzeń. W Białymstoku znajdziemy kilka teatrów. Ciekawe spektakle wystawiane są w Teatrze Conieco. W czasie przedstawienia wykorzystuje się lalki – maski, kukły, marionetki itd. Teatr jest dedykowany dla dzieci. Warto wziąć udział w chociaż jednym ze spektakli, gdyż są one wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>