20 stycznia 2017

Drogowskaz dla rybaków w Darłówku

Darłówko to popularny nadmorski kurort, który przeciąga w sezonie wieloma atrakcjami. Ta wypoczynkowa część Darłowa kusi wczasowiczów kilometrami piaszczystych plaż, bogatą ofertą noclegową i długą listą rozrywek. W samej części ulokowanej nad morzem można bez problemu znaleźć odpowiednie noclegi. Darłówko posiada liczne apartamenty, pensjonaty, domy wczasowe i hotele {oferta }. W mieście znajduje się także kamping i pole namiotowe.

Obowiązkowym punktem podczas wizyty w Darłówku jest Latarnia Morska. Polskie wybrzeże jest pełne tych specyficznych budowli, które są prawdziwą atrakcją turystyczną miejscowości, w której się znajdują. Konstrukcja położona jest we wschodniej części miasta, usytuowanego u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku, gdzie znajduje się port morski. Latarnia stoi na portowym falochronie, na wschodnim brzegu. Nie wiadomo dokładnie, kiedy została zbudowana. Już w XVIII wieku wejście do portu było oświetlone.

W tym czasie postała stacja pilotów, która była wyposażona w wieżę. Światło na jej szczycie zamontowano na wysokości 12 metrów, a było widoczne z odległości około 11 km. Konstrukcja świetlna, jaką od 2000 roku mogą zwiedzać turyści została przebudowana w roku 1927. Wtedy to wieża zyskała jedną kondygnację, osiągając dzisiejszy kształt. Cała jest z czerwonej cegły, ma wysokość 22 metrów. Nie jest ona jednak najwyższą z polskich budowli tego typu. Światło jest osadzone na wysokości 197 m.n.p.m. i jest widoczne w odległości 15 mil morskich, czyli około 28 km.

Wspinaczka na wieżę widokową nie należy do zbyt trudnych, dlatego można ją pokonać nawet z dziećmi. Ze szczytu mamy sposobność  podziwiać panoramę plaży wschodniej oraz część nabrzeża. Niewielka wysokość nie pozwala na oglądanie widoków w kierunku zachodnim. Przy wejściu znajduje się kasa biletowa. Normalne wejściówki to kwestia kilku złotych. Młodzież szkolna i studenci mogą liczyć na ulgę. Dzieci poniżej 4 roku życia mają wstęp wolny. W kasie można także kupić pamiątki.

Darłówko to doskonałe miejsce na wakacyjny urlop. Turyści mają do dyspozycji wszystko co jest potrzebne do udanego wypoczynku. Dzięki temu, że znajdują się tu rozlegle plaże, nie panuje ścisk, jak na innych kąpieliskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>