10 lutego 2017

Historyczne odzwierciedlenie Helu

Półwysep Helski to teren, który określany jest przez wiele osób mianem "początku Polski". Możemy odwiedzić tutaj wiele niesamowitych miejscowości oraz miast, które z pewnością podbiją serce każdego turysty. Jednym z najpopularniejszych jest Hel. Na co dzień żyje tutaj około 4 tysiące mieszkańców. Miejsce to od wielu lat pełni funkcję kurortów rekreacyjno-wypoczynkowych. Co roku przyjeżdża tutaj rzesza turystów, którzy pragną skorzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji, wydarzeń kulturalnych i tym podobnych. Na terenie miasteczka znajdziemy Punkt Informacji Turystycznej, w którym można dowiedzieć się wielu niezwykle przydatnych informacji. Pracujący tam przewodnicy, którzy świetnie znają miasto mogą zaproponować i rozpisać plan wycieczki. Bardzo dużą aprobatą ze strony turystów cieszy się baza noclegowa, którą można znaleźć pod linkiem meteor-turystyka.pl lub w wyszukiwarce internetowej pod hasłem "noclegi Hel".

Miasto to posiada wiele niesamowitych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym z nich jest magiczna i urocza ulica Wiejska, która pełni rolę deptaka, na którym można zobaczyć tłumy turystów. Mierzy ona około 900 metrów. Przy ulicy tej znajdziemy mnóstwo restauracji, kawiarenek i smażalni ryb, które serwują tutejsze dania oraz przekąski. Kolejnym bardzo ciekawym miejscem, wartym odwiedzania jest Latarnia Morska, która wznosi się na wysokość około 402 metrów. Została ona wybudowana w latach 40. XX wieku. Funkcjonuje ona do dnia dzisiejszego. Obecnie istnieje możliwość zwiedzenia tego obiektu w obecności przewodnika, który w ciekawy sposób przedstawi historię tego miejsca.

Bardzo dużą popularnością cieszy się Skansen Broni Morskiej. W zbiorach tej instytucji możemy odnaleźć działa, wyrzutnie, miotacze bomb oraz miny morskie, pochodzące z okresu II wojny światowej. Miłośnicy militariów mogą wziąć tam także udział w wykładzie dotyczącym historii poszczególnych eksponatów. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które pozwoli nam poznać nie tylko historię danego regionu, ale dzieje całego kraju. Miejscem, które również powinno się odwiedzić jest Muzeum Obrony Wybrzeża. W zabiorach możemy znaleźć przedmioty związane z osobami walczącymi podczas bitew w czasie I i II wojny światowej. Hel to niezwykłe miejsce, w którym można odkryć wiele aspektów z historii całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>