29 listopada 2016

Kąty Rybackie – rybołówstwo w każdej dziedzinie

Kąty Rybackie są wsią, jakich niewiele już pozostało na naszym polskim wybrzeżu. Panujący tutaj niepowtarzalny klimat sprawia, że każdy czuje się tutaj wyjątkowo. Położone są w województwie pomorskim, nad samym Zalewem Wiślanym. Dzięki atrakcyjnemu ulokowaniu, a także dzięki niezwyklej liczbie interesujących miejsc, miejscowość ta stała się znanym ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym. Miejscem, które odwiedzane jest przez niemal wszystkich turystów, jest port rybacki i morskie przystanie. Przy samym porcie znajduje się niezwykle charakterystyczny pomnik rybaka z rybą. Powstał na cześć rybaków, którzy każdego dnia o świcie wypływają stąd na połów. Obok stoi również ławeczka, na której każdy może usiąść i popatrzeć na piękne widoki i srebrzące się morskie fale.

Przebywając w Kątach Rybackich, warto odwiedzić również Muzeum Zalewu Wiślanego. Obejrzeć tutaj można niezwykle interesujące eksponaty i wystawy dotyczące pracy rybaków, a także wspaniałe łodzie. Kąty są miejscowością, w której wszystko toczy się wokół pracy rybaków. Nawet w kościele p. w. św. Marka Ewangelisty, wiele elementów wnętrza kojarzy się właśnie z morzem i rybakami. W jedną ze ścian wbudowana jest ogromna śruba napędowa, a na ambonie znajduje się koło sterownicze. Ten marynistyczny styl stanowi symbol przywiązania mieszkańców do morza i szacunku.

Pomimo tego, że to wieś, baza noclegowa z powodzeniem zaspokaja potrzeby przybywających tutaj turystów, którzy często decydują się na ➨letnie wczasy z noclegami. Kąty może nie zadziwiają swoją wielkością, na pewno jednak zaskakują ilością ciekawych miejsc, niesamowitym klimatem i pięknem tutejszej przyrody. Warto zaznaczyć, że na terenie miejscowości wyznaczono Rezerwat Ornitologiczny, w którym zamieszkuje największe w całej Europie skupisko kormoranów. Nie znajdziemy tutaj gwaru i zgiełku, nie zabraknie nam jednak ciszy, którą tak trudno jest dzisiaj odnaleźć. Życie tętni tutaj nie tylko w sezonie letnim, ale nawet zimą, pasjonatów tutejszych krajobrazów i klimatu nie brakuje przez okrągły rok. Nie ma na co czekać, nadszedł czas na przygodę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>