3 marca 2017

Łukęcin – miejce magiczne

Każdego roku zastanawiamy się, gdzie wyjechać na wakacje lub na krótki urlop, czasem na kilka dni, aby trochę odpocząć od pracy, nauki lub wielkomiejskiego zgiełku. Do takich spokojnych miejsc na mapie naszego kraju należy urokliwa miejscowość nadmorska Łukęcin. Położona jest wśród lasów sosnowych o żywicznym aromacie, a jednocześnie blisko morza, gdzie jod z powietrza miesza się z zapachem drzew iglastych dając specyficzny mikroklimat. Miejscowość leży na zachodnim wybrzeżu niedaleko Pobierowa i Dziwnówka. Baza noclegowa rokrocznie się wzbogaca nowymi miejscami noclegowymi. Każdy turysta niewątpliwie znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od standardów wysokiej klasy w ośrodkach wypoczynkowych, po pola namiotowe i campingi.

Na polach namiotowych rozbijają swe obozowiska harcerze przybywający tu w sezonie na liczne obozy. Znajdą tu również miejsce rodziny z dziećmi, dla których przygotowano wiele atrakcji. Łukęcin poszczycić się może ciekawie poprowadzonymi ścieżkami rowerowymi i spacerowymi. W ofercie znajduje się także przejażdżka wynajętą bryczką. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci będzie także jazda na kucyku w stadninie koni, a dorośli zaprawieni w jeździe konnej mogą wybrać się na długie wycieczki.

W sezonie turyści mogą korzystać z kąpieli morskich i słonecznych na pięknej plaży, nad czystą wodą. Do plaży przylega iglasty las, którym dochodzi się do centrum miejscowości. Cisza i spokój tego miejsca są niewątpliwymi atutami Łukęcina. Mogą tu podreperować swoje zdrowie osoby z chorobami układu krążenia oraz oddechowego, osoby szukające samotności mogą tu doskonale wypocząć.

W Łukęcinie działa filia ośrodka sanatoryjnego z Kamienia Pomorskiego. Również osoby pragnące aktywnie wypoczywać znajdą dla siebie wiele możliwości i przestrzeni. Poza przejażdżkami rowerowymi i sportami wodnymi, można jeszcze pograć w golfa. Dla miłośników tej dyscypliny przygotowano tu pole golfowe.
Turyści pragnący podziwiać uroki Bałtyku z pokładu statku wycieczkowego, mogą wybrać się do nieodległego Dziwnowa, gdzie z przystani pasażerskiej odpływają statki. Dodatkową atrakcją dla młodych turystów jest statek piracki. Łukęcin jest miejscem szczególnym, co roku gości wielu turystów z kraju i zagranicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>