4 maja 2016

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Mielno – miasteczko położone w północno–zachodniej Polsce. Jak ogólnie wiadomo jest ono stolicą Morsów. To właśnie tam odbywa się najwięcej imprez i spotkań Morsów. I właśnie w Mielnie na samym środku deptaka przed wyjściem nad morze znajduje się piękny pomnik morsa. Od ponad 10 lat w Mielnie organizowany jest Międzynarodowy Zlot Morsów w trakcie, którego baza noclegowa Mielna i okolic są oblegane zarówno przez samych Morsów, jak i przez miłośników zimowych kąpieli.

Impreza Zlotu Morsów trwa całe cztery dni i odbywa się raz w roku w lutym. Z powodu tej imprezy Mielno jest nazywane zimową stolicą morsów. Warto jest się znaleźć na tej imprezie nie koniecznie jako mors, ale jako widz, żeby zobaczyć organizowane tam konkursy, żeby poznać panującą tam zadziwiająco ciepłą atmosferę  mimo mrozu na dworze oraz żeby zobaczyć jak pięknie wygląda Bałtyk zimą.

Wybierając się na Międzynarodowy Zlot Morsów trzeba pamiętać o wcześniejszym dokonaniu rezerwacji noclegu w Mielnie, bo w samym okresie zlotu lub parę dni wcześniej może być z tym kłopot. Mimo, że baza noclegowa Mielna jest bardzo rozbudowana to trzeba brać pod uwagę fakt, że to impreza międzynarodowa i ściąga ona niekiedy do miasta nawet kilka tysięcy gości, a każdy musi gdzieś spędzić noc.
Najlepiej zadbać o nocleg parę miesięcy wcześniej, gdy jest już podany przez organizatorów termin zlotu.  Mielno jest miejscem, do którego wiele osób powraca zarówno okresem zimowym, jak i letnim. Jest to miasteczko przeznaczone do dłuższego wypoczynku dla wszystkich – zarówno dla młodzieży, która ma się gdzie bawić jak i dla rodzin z dziećmi, dla osób starszych, którzy mają gdzie odpoczywać i cieszyć się pogodą, chwilą jak i pięknymi widokami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>