20 października 2015

Muzeum Motyli we Władku

Jadąc na wczasy do Władysławowa, warto przygotować się, że jak to nad polskim morzem bywa pogoda może być dość kapryśna. Trzeba więc zabrać do walizki nie tylko strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne i sandały ale także cieplejsze ubranie, pełne buty i parasol. Dzięki takiemu wyposażeniu, będziemy niezależni od kaprysów aury i nie będziemy zmuszeni okresu deszczowego spędzić w wynajętym pokoju. Mimo iż tutejsza baza wypoczynkowa to szeroki wybór, przeróżnych ofert ( tu – noclegi Władysławowo ), z pewnością nikomu nie uśmiecha się, podczas urlopu nad morzem, siedzenie w czterech ścianach. Dlatego też oprócz zabrania odpowiedniego stroju warto wcześniej zapoznać się z atrakcjami, jakie ma dla nas Władysławowo, na deszczowe dni.

Dobrym miejscem, gdzie można schować się przed niesprzyjającą pogodą, a równocześnie dobrze się bawić, jest Muzeum Motyli. Jest to prywatne Muzeum pana Tomasza Falkiewicza, które powstało w roku 2000, mieści się w wieży Domu Rybaka, przy ulicy Generała Hellera 19. Muzeum ma bardzo bogate zbiory. Obejrzeć tu można 1400 motyli oraz 1000 owadów, nie tylko z Polski, czy Europy, ale z całego świata. Tak obszerna kolekcja powstała dzięki pasji stryja właściciela. On to od 1937 roku kolekcjonował owady. W tym celu odwiedził niemal wszystkie kontynenty (poza Australią). Nie był on z wykształcenia entomologiem, a „jedynie” wielkim pasjonatom wszelkich owadów, a w szczególności motyli. Dzięki wizycie w muzeum można lepiej poznać ten przebogaty świat.

Muzeum czynne jest przez cały rok, codziennie. Bilet normalny kosztuje 10 PLN, ulgowy 7 PLN, grupowy (powyżej 10 osób) 6,50 PLN, rodzinny (2+2) 30 PLN, rodzinny (2+3) 35 PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>