5 maja 2016

Piknik Country w Mrągowie

Co roku, na przełomie lipca i sierpnia, Mrągowo z popularnego ośrodka turystycznego zmienia się w miasto opanowane przez kowboi i muzykę country. Na to muzyczne wydarzenie, rokrocznie przybywa rzesza fanów dzikiego zachodu oraz muzyki, do której najlepiej tańczy się w kowbojkach, jeansach i koszuli w kratę. Planując wziąć udział w tym muzycznym święcie, należy pamiętać o wcześniejszym zakupieniu biletów na koncerty oraz o rezerwacji noclegów w Mrągowie lub w najbliższej jego okolicy, gdyż im bliżej imprezy, tym staje się to trudniejsze, a wręcz niemożliwe. Warto więc, jeśli jesteśmy prawdziwymi fanami country, pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie, aby później móc się bez przeszkód bawić.

Piknik Contry to międzynarodowy festiwal country organizowany w Mrągowie od 1982. Jest on największą tego typu imprezą w Polsce, a jedną z największych w Europie. Co roku, na Piknik Country przybywa tysiące fanów tej muzyki, którzy poza udziałem w koncertach mogą także oglądać Paradę Country, pokazy tańca, wziąć udział w licznych konkursach, wystawach, spotkaniach z muzykami czy kibicować uczestnikom maratonu pływackiego. Wszystkie te wydarzenia towarzyszą głównej imprezie, a udział w nich jest bezpłatny.

Wszystkie koncerty organizowane w ramach Pikniku Contry, obywają się w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Amfiteatr, po całkowitej przebudowie i ponownym oddaniu do użytkowania w roku 2012, jest przygotowany na przyjęcie 5280 widzów, dla których poza miejscami siedzącymi jest przygotowana nowoczesna infrastruktura.

W początkowym okresie Piknik był miejscem, gdzie występowali artyści prezentujący głównie tradycyjny styl, z czasem w imprezie zaczęli brać udział także artyści mniej ortodoksyjni (np. Maryla Rodowicz, Majka Jeżowska, Bogusław Mec, itp.). Obecnie w imprezie biorą udział największe gwiazdy (zarówno polskie, jak i światowe) muzyki country, bluegrass, folk, a także rockabilly, w ostatnich latach, są także zapraszani polscy wykonawcy muzyki pop-rock.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>