17 listopada 2016

Podlasie – Puszcza Białowieska

Podlasie jest to przepiękna kraina geograficzna położona na północnym wschodzie naszego kraju. Dominują tu przepiękne lasy oraz urokliwe niewielkie jeziorka. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie letniego urlopu z dala od wielkich aglomeracji miejskich. Każdego roku przyjeżdża tu wielu turystów, dla których nadrzędnym celem jest odpoczynek na świeżym powietrzu. Przez ostatnie lata bardzo poprawiła się infrastruktura turystyczna. Zarówno baza noclegowa jak i baza gastronomiczna rozbudowały się i w tym momencie w większości miejscowości nie ma problemu ani ze znalezieniem noclegu czy smacznego posiłku. Dominują tu niewielkie pensjonaty, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne oraz pola namiotowe. Istnieje również kilka luksusowych hoteli, które swym gościom oprócz odpoczynku w apartamentach proponują również zabiegi odnowy biologicznej. Większość obiektów w swojej ofercie ma również opcję całodziennego wyżywienia (pakiety noclegowe –> meteor-turystyka.pl).

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek Podlasia jest Puszcza Białowieska. Jeżeli lubisz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to koniecznie udaj się do Białowieży. Jest to niewielka miejscowość położona tuż przy granicy z Białorusią. Funkcjonuje tu bardzo dużo wypożyczalni rowerowych, zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych. W okolicy są doskonale oznakowane trasy rowerowe, które w większości zostały poprowadzone po leśnych terenach, po których nie mogą jeździć samochody. Dzięki wycieczce rowerowej nie tylko poprawisz swoją kondycję ale również będziesz miał okazję oko w oko spotkać się z dzikimi mieszkańcami tych terenów. Przebywając w okolicy warto również udać się na spacer do Zachowawczej Zagrody Żubrów, która znajduje się pomiędzy Hajnówką a Białowieżą. Na ogrodzonym obszarze żyje tam pokaźne stado króla puszczy.

Jeżeli chcesz wybrać się na Podlasie na najbliższy urlop wypoczynkowy, to koniecznie wcześniej zarezerwuj nocleg. W szczycie sezonu może okazać się, że wielu turystów będzie chciało wypocząć na łonie natury i braknie dla ciebie wolnej kwatery.  Możesz bez trudu dokonać tego przez internet – wystarczy że pod hasłem “noclegi Podlasie” wyszukasz odpowiedni obiekt, zapoznasz się z warunkami rezerwacji i dokonasz wpłaty odpowiedniej wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>