24 października 2016

Udany urlop w Mrzeżynie

Gdzie wyjechać na urlop?

To kwestia poruszana przez wiele osób przed każdymi wakacjami. Dobrym pomysłem jest wyjazd do Mrzeżyna – miejscowości położonej w województwie zachodniopomorskim – niegdyś będącej osadą rybacką, dziś coraz bardziej popularnym letniskiem odwiedzanym przez osoby lubiące plażowanie, jak również sporty wodne.

Liczne atrakcje Mrzeżyna

Mrzeżyńska plaża jest uznawana za jedną z piękniejszych na polskim wybrzeżu. Jest nie tylko piaszczysta ale także szeroka, czysta i zadbana – dlatego kilkakrotnie była nagradzana Błękitną Flagą.

Na plaży każdy znajdzie zajęcie dla siebie: kąpiele morskie pod okiem ratownika, zjazd na zjeżdżalni, skakanie na dmuchanych zabawkach czy wypożyczenie sprzętów wodnych w pobliskiej wypożyczalni.

Warto wybrać się do mrzeżyńskiego portu, w którym można podziwiać kutry oraz łodzie rybackie. Warto zasmakować świeżą rybę i popłynąć statkiem wycieczkowym.

Miejscem, gdzie można przyjemnie spędzić czas jest także Jezioro Resko Przymorskie (opis wikipedia). Działa wypożyczalnia sprzętów , jak i szkółka windsurfingu, w której można nauczyć się pływać na desce windsurfingowej. Jezioro zapewnia dobre warunki do uprawiania tego sportu.

Dobrze będą bawić się wędkarze, gdyż w wodach jeziora nie brakuje różnych gatunków ryb.

Inną atrakcją dla osób, które lubią sportowe wyzwania są spływy kajakowe. Odbywają się one na rzece Rega, szlak ma długość około 140 km a poziom trudności na różnych odcinkach jest bardzo zróżnicowany. Osoby mające doświadczenie na kajakach, jak i te, które biorą udział w spływie po raz pierwszy będą zachwycone. Jest to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu i alternatywa dla codziennych morskich kąpieli.

Noclegi w Mrzeżynie

Chcąc spędzić letni urlop nad morzem trzeba już wcześniej znaleźć odpowiadającą wczasowiczom bazę noclegową (lista meteor), by zarezerwować w niej pobyt. Na szczęście Mrzeżyno jest miejscowością dobrze przygotowaną na przyjęcie dużej ilości turystów, do których dyspozycji są różne obiekty – pensjonaty, ośrodki wczasowe ale także bardzo lubiane prywatne kwatery. Część z nich oferuje noclegi z wyżywieniem – co dla wielu osób może okazać się wygodnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>