11 stycznia 2017

Uzdrowiska Podkarpacia – Rymanów Zdrój

Strefy relaksu pod gołym niebem stają się coraz popularniejszą opcją spędzania wolnego czasu. Szukając oddechu od zgiełku miasta ciekawą alternatywą może być przyjazd do Rymanowa Zdroju. Jest to wieś uzdrowiskowa znajdująca się w województwie podkarpackim, zaledwie 20 kilometrów od Krosna. Jak w każdym tego typu uzdrowisku kuracjusze i turyści mogą skorzystać z dobrodziejstw jakie niosą kąpiele w leczniczych wodach, stosowane zabiegi czy samo popijanie mineralnych wód. Tym co wyróżnia Rymanów Zdrój od innych uzdrowisk jest fantastyczny klimat. Czyste powietrze, nasycone jodem i olejkami żywicznymi, przepiękna, miejscami dzika przyroda i gościnność mieszkańców przyciągają w te strony wielu gości. W ostatniej dekadzie wiele się tu zmieniło. Nikt już nie kwestionuje roli świeżego powietrza w codziennym życiu. Coraz więcej osób uciekając przed spalinami i miejskim gwarem szuka spokojnych miejsc, aby chociaż przez kilka dni poczuć jedność z przyrodą. Nie bez powodu Rymanów Zdrój i przyległe do niego tereny zostały uznane za najbardziej czysty ekologicznie obszar Polski.

Baza noclegowa jest w stanie zapewnić lokum naprawdę dużej liczbie przyjezdnych (noclegi Rymanów – zobacz tutaj). Słowa pochwały należą się również tutejszej gastronomii. Aby coś zjeść lub napić się czegoś gorącego, nie trzeba zbytnio się oddalać. Tu wszystko jest praktycznie na wyciągnięcie ręki, a sezonowe bary i punkty gastronomiczne pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Największą atrakcją, a zarazem skarbem uzdrowiska są słynne źródła wód mineralnych: „Tytus”, „Claudia” i „Celestyna”. Na uwagę zasługują zabytki takie jak: zabytkowy kościół z 1779 roku, dwór Potockich z XIX wieku i ruiny starej synagogi. W Rymanowie Zdrowiu panują doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Ścieżki spacerowe to najpopularniejsze miejsce dla kuracjuszy. Dla bardziej wprawionych w wędrówkach pozostają liczne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności i o różnych długościach. W sezonie letnim organizowane są koncerty i imprezy plenerowe. Wieczorami życie towarzyskie przenosi się do licznych lokali, gdzie można dobrze zjeść, posiedzieć przy lampce dobrego wina, a nawet potańczyć. Rymanowskie dancingi znane są w całej okolicy. Warto tutaj przyjechać i odpocząć w tak pięknym miejscu. Na pewno każdy wyjedzie stąd zadowolony i odprężony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>