11 marca 2016

Woliński Park Narodowy – Międzyzdroje

Na liście najlepszych atrakcji miasta Międzyzdroje znalazł się Woliński Park Narodowy. Zlokalizowany na wyspie Wolin stanowi główny punkt docelowy każdego turysty. Na terenie Parku można znaleźć ślady związane z osadnictwem z czasów historycznych oraz pozostałości grodzisk. Zagospodarowanie turystyczne to główne zalety parku. Znajduje się w nim między innymi Centrum Edukacyjno-Muzealne, Zagroda Pokazowa Żubrów, Cztery punkty widokowe oraz sieć szlaków turystycznych i ścieżek dydaktycznych. Park zajmuje około 11000 hektarów powierzchni. Jego walory szczególne to polskie wybrzeże klifowe, lasy bukowe, delta Świny i przybrzeżny pas Bałtyku. Głównym celem odwiedzin turystów zwiedzających park jest przepiękny krajobraz, jaki można podziwiać z wyspy.

Dominujące pasmo wzniesień moreny czołowej oraz piękne wysokie klify to widok niespotykany codziennie. Dodatkowo możliwość obejrzenia dość nietypowego koloru Jeziora Turkusowego sprawia, iż przez chwile można poczuć się jak w krajach egzotycznych, gdzie natura tworzy niesamowite warte obejrzenia zjawiska. Niestety ze względu na ochronę Wolińskiego Parku Narodowego, nie ma możliwości zarezerwowania noclegu w bliskiej odległości jeziora i innych wspomnianych miejscach. Warto skorzystać ze strony z listą noclegów w Międzyzdrojach, aby odnaleźć pensjonaty w bezpośrednim sąsiedztwie z parkiem. Szczególnie odwiedzanymi miejscami przez wczasowiczów to leżące w pobliżu Międzyzdrojów punkty widokowe noszące nazwę „Gosań” oraz „Kawcza Góra”. Każdy miłośnik natury przy wejściu lub po opuszczeniu parku może nabyć wydawany przez nich miesięcznik pod tytułem „Klify”, w którym zawarte są informację o ochronie przyrody. Wszystkie te miejsca emanują pięknem i czarem, dlatego też nie ma sensu zastanawiać się nad innymi miejscowościami nadmorskimi idealnymi na wakacyjny wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>