29 grudnia 2016

Wyjątkowe wybrzeże Bałtyku – Chłopy

Ogromne walory turystyczne to powód, dla którego warto odwiedzić nadmorską wieś o nazwie Chłopy. Znajduje się ona w województwie zachodniopomorskim w powiecie koszalińskim. Co jednak kryje się pod tak lakonicznym hasłem? Otóż Chłopy to miejsce, które jako jedno z nielicznych w całości zostało wpisane do rejestru zabytków, co świadczy o jego wartości w tym zakresie oraz możliwości zapoznania się z budowlami, których większość datuje się na XIX wiek. To jednak nie wszystkie atrakcje, które na nas czekają, bowiem nawet panujący tu mikroklimat należy do unikalnych.

Chłopy to kurort, który każdego roku coraz liczniej odwiedzany jest przez turystów. Przyczyniają się do tego wcześniej wspomniane elementy, jednak warto podkreślić, że wioska znana jest z rybactwa. Ta dziedzina ma tu szczególne miejsce, gdyż związana jest z tradycją regionu, a zabudowa i przystań funkcjonują do dziś. Sami możemy spróbować tej trudnej sztuki, zabierając się na jedną z wypraw kutrem na otwarte morze. Tutejsza plaża należy do bardzo zadbanych, a przy tym zapewnia nieco prywatności. Baza noclegowa [do sprawdzenia na witrynie Meteora] jest ciekawie rozwinięta, zapewnia możliwość doboru kwatery zgodnie z naszymi preferencjami. Zapoznanie się z ofertą, która proponuje noclegi w Chłopach powinna być pierwszym punktem, na naszej liście planowania wyjazdu w te okolice.

Po kąpielach słonecznych i tych w morskiej bryzie pamiętajmy, że kurort oferuje o wiele więcej atrakcji, którym warto poświęcić swój czas. Wśród nich znajdziemy między innymi saunę, mały park zabaw oraz 16 południk geograficzny oznaczony wielkim głazem, na którym wyryty wszystkie informacje, dotyczące tego miejsca. Dobrze jest też wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicznych szlakach, prowadzących przez tutejsze lasy iglaste. Te same w sobie są bardzo piękne i umożliwiają wyciszenie się, na co nie zawsze mamy czas w domu. Dodatkowo zaprowadzą nas w wyjątkowe miejsca, takie jak poniemieckie bunkry, latarnia morska czy park linowy. Wracając, możemy podziwiać cudowny zachód słońca. Pamiętajmy, że tak spędzone wakacje na długo zapiszą się w naszej pamięci jako bardzo owocne. Postarajmy się zatem czerpać garściami korzyści, które dostajemy w ramach oferty turystycznej w Chłopach, tak, aby do domu wrócić zadowolonym i nie żałować ani minuty z naszego letniego wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>