24 grudnia 2016

Zabytki we Wrocławiu

W czasie II wojny światowej Wrocław był miastem, które ucierpiało na bombardowaniach i działaniach wojennych o wiele mniej niż zdruzgotana Warszawa. Mimo to nadal wiele tutejszych zabytków nosi ślady uderzeń bomb i pocisków artyleryjskich. Na szczęście znacząca część Starego Miasta zachowała się na tyle dobrze, że do dzisiaj służy jako architektoniczne oraz historyczne centrum nie tylko Wrocławia, ale i całej okolicy. Przez wiele osób miasto nazywane jest perłą Dolnego Śląska ze względu na swój historyczny i turystyczny charakter.

Tego na pewno nie przegap

Wizytę we Wrocławiu (info Wrocław z facebooka) warto sobie dobrze rozplanować, ponieważ do zwiedzania jest naprawdę wiele rzeczy „porozrzucanych” po całym mieście. Planując trasę można zobaczyć ich decydowanie więcej, niż gdybyśmy skakali z miejsca na miejsce, marnując przy tym mnóstwo czasu na podróże. Niezależnie od tego, gdzie wynajęliśmy swoje noclegi lub z którego miejsca startujemy na wycieczkę, są takie punkty, które trzeba koniecznie zobaczyć. Należą do nich przede wszystkim Stare Miasto wraz z rynkiem, starym i nowym ratuszem, zabytkową archikatedrą na Ostrowie Turskim, kościoły i bazyliki św. Elżbiety, św. Marii Magdaleny, św. Jakuba i prawosławna świątynia św. Wincentego, Hala Stulecia (na liście UNESCO), budynek Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Dworca Głównego. Oprócz tego nasza wizyta musi obejmować również Pałac Królewski (pałac Spätgenów) oraz Piwnicę Świdnicką, która jest pierwszą i najstarszą utworzoną w Europie restauracją.

A tu koniecznie zajrzyj

Wrocław z racji swojego akademickiego charakteru jest często odwiedzany przez ludzi młodych i to właśnie dla nich jest tworzona tutaj rozbudowana baza noclegowa (noclegi Wrocław z meteora) w postaci schronisk młodzieżowych, moteli, hosteli i akademików. W wielu przypadkach znajdują się one w bezpośrednim sąsiedztwie najciekawszych atrakcji miejskich niehistorycznych, a więc ogrodu zoologicznego, jednego z największych w Polsce, ogrodu botanicznego, stadionu miejskiego, Panoramy Racławickiej, miejskiej fontanny multimedialnej, Ogrodów Japońskich i wysp: Słodowej, Piasek, Wielkiej Wyspy oraz Kępy Mieszczańskiej. We Wrocławiu stoi także kilkadziesiąt pomników historycznych – pomnik Katyński, Ofiar Stalinizmu, Orląt Lwowskich, Witolda Pileckiego, Mikołaja Kopernika, Juliusza Słowackiego i Fryderyka Chopina. Nie można zapominać również o sławnych wrocławskich krasnalach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>