11 sierpnia 2015

Zabytkowy pobyt w Sarbinowie

Wybierając się na urlop nad polskie morze, warto przy szukaniu noclegów zainteresować się niewielką, ale urokliwą miejscowość, jaką jest Sarbinowo. Bogata oferta noclegowa Sarbinowa ( szczegóły: ) pozwoli każdemu z przybywających tu gości dobrze wypocząć po dniu pełnym wrażeń. Bo Sarbinowo, jak i jego najbliższa okolica, oferuje – poza plażowaniem – wiele atrakcji. Spędzając tu urlop, warto zainteresować się okolicznymi zabytkami.

W Sarbinowie bez trudu znaleźć można drogę do zabytkowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Budowla w stylu neogotyckim pochodzi z 1856 roku i przyciąga uwagę turystów już z daleka wysoką, górującą nad wioską wieżą.Ważnym zabytkiem, często odwiedzanym przez turystów jest także chata szachulcowa z 1804 roku. Jest to doskonały przykład wąskofrontowej chaty rybackiej. Chata kryta trzciną, zbudowana z drewna dębowego jest ostatnią pamiątką przypominającą o czasach, gdy Sarbinowo było wsią rybacką.

Początki przekształcania się Sarbinowa w letnisko, to przełom wieku XIX i XX. Wtedy też, szczególnie przy głównej ulicy (obecnie jest to ul. Nadmorska), zaczęły powstawać domy i wille, wybudowane specjalnie z myślą o przybywających na wypoczynek letnikach. Wiele z tych budynków, dotrwała do dziś i można je oglądać, spacerując po Sarbinowie. Warto wspomnieć, że kilkanaście budynków z tego okresu zostało objętych ochroną konserwatorską. W odległych, zaledwie o 5 km Gąskach, pasjonaci pięknych, zabytkowych budynków znajdą zabytkowy Pałac Morski, wybudowany w drugiej połowie XIX wieku. Pałac otoczony jest także zabytkowym parkiem, o powierzchni 6,7 ha. Obecnie w Pałacu mieści się środek wypoczynkowy.

One thought on “Zabytkowy pobyt w Sarbinowie”

  1. narciarz78

    Ciesze się, że istnieją takie miejsca jak Sarbinowo. Czyste plaże, strzeżone kąpieliska, liczne atrakcje dla każdego… no i niesłychanie dużym plusem jest fakt, iż nie jest tu aż tak tłoczno jak potrafi być w niektórych nadmorskich kurortach… Z czystym sumieniem POLECAM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>